Pregleda: 1010
Realizacija aktivnosti vezanih za on - line nastavu
3.6.2020.
Nakon proglašenja pandemije Corona virusa (Sars 2-covid 19) i na području Tuzlanskog kantona blagovremeno su preduzete preventivne mjere zaštite. Redovna nastava u školama je obustavljena 12. marta i ubrzo su započele pripreme za pokretanje platforme za održavanje on - line nastave. Uprkos određenim poteškoćama, stručni savjetnici Pedagoškog zavoda Tuzlanskog kantona su uspjeli da okupe dovoljan broj nastavnika iz osnovnih i srednjih škola koji su bili spremni da uzmu učešće u snimanju časova. U roku od sedmicu dana, od dana obustave nastave, sistem on - line nastave sa snimljenim časovima je počeo da funkcioniše. Pored svojih redovnih obaveza rada sa učenicima u matičnim školama, nastavnici su uložili veliki napor tokom snimanja jer im je zaista bilo stalo da učenici što bezbolnije prevaziđu odsustvo redovne nastave i da postignu očekivane ishode učeničkih postignuća.
Sociologija srednje škole - realizovano, snimljeno i postavljeno 10. nastavnih jedinica.
Prezentacije su pripremali nastavnici:
Mersad Hasanović - JU Gimnazija “Ismet Mujezinović” Tuzla
Smiljana Vovna - JU Gimnazija “Meša Selimović” Tuzla
Dženana Teufiković - JU Mješovita srednja škola Lukavac
Amra Eminović - JU Gimnazija Živinice
Ramzija Bašić - JU Mješovita srednja škola "Doboj Istok" Velika Brijesnica, Mješovita srednja škola "Kalesija" Kalesija, Mješovita srednja hemijska škola Tuzla
Mirsada Sprečić - JU Gimnazija “Ismet Mujezinović” Tuzla; JU Mješovita srednja škola Banovići; JU Mješovita srednja škola “Musa Ćazim Ćatić” Kladanj; JU Mješovita srednja škola Sapna
Midheta Mumić - JU KŠC “Sv. Franjo” Tuzla, JU Mješovita srednja škola Srebrenik
Jusuf Hasić - JU Mješovita srednja škola Srebrenik
Filozofija srednje škole – realizovano, snimljeno i postavljeno 16. nastavnih jedinica.
Prezentacije su pripremali nastavnici:
Nijaz Salimović - JU Gimnazija “Meša Selimović” Tuzla
Amela Zaimović - JU Gimnazija “Ismet Mujezinović” Tuzla
Elvir Ahmetović - JU Gimnazija Živinice
Dženana Teufiković - JU Mješovita srednja škola Lukavac
Midheta Mumić - JU KŠC “Sv. Franjo” Tuzla, JU Mješovita srednja škola Srebrenik
Mirsada Sprečić - JU Gimnazija “Ismet Mujezinović” Tuzla; JU Mješovita srednja škola Banovići; JU Mješovita srednja škola “Musa Ćazim Ćatić” Kladanj; JU Mješovita srednja škola Sapna
Azra Duraković - JU Gimnazija “Mustafa Novalić” Gradačac
Logika srednje škole – realizovano, snimljeno i postavljeno 6. nastavnih jedinica.
Prezentacije su pripremali nastavnici:
Midhat Parić - JU Gimnazija “Meša Selimović” Tuzla
Demokratija i ljudska prava srednje škole – snimljeno i postavljeno 9 nastavnih jedinica
Admira Uzunić - JU Mješovita srednja elektro-tehnička škola Tuzla
Ahmed Omerović - JU Behram-begova medresa u Tuzli
Samer Fazlić - JU Mješovita srednja škola Gračanica
Nihad Smajić - JU Gimnazija “Meša Selimović” Tuzla i JU MS Građevinsko-geodetska škola Tuzla
Građansko obrazovanje osnovne škole – snimljeno i postavljeno 12. nastavnih jedinica
Maida Šabić - JU Mješovita srednja škola Teočak
Nerma Burek - JU Mješovita srednja mašinska škola Tuzla
Azra Bašić - JU OŠ "Sladna" Sladna,Srebrenik i JU OŠ "Mehmed-beg Kapetanović Ljubušak, Sirnica Donje, Gradačac
Amra Mujkić - JUOŠ "Hamdija Kreševljaković" Kamberi-Gradačac
Islamska vjeronauka osnovne i srednje škole – snimljeno i postavljeno 91 nastavna jedinica
Nermina Berbić - Predškolska ustanova “ Aladin”
Sedžida Husić - JU Druga osnovna škola Živinice
Edina Akriche - JU OŠ “Tušanj” Tuzla
Mehmedalija Imamović - JU OŠ “ Kalesija” Kalesija
Saudin Dedić - JU OŠ “ Miladije” Tuzla
Mersudin Halilčević - JU Prva osnovna škola-Živinice
Alem Dedić - JU OŠ “ Hasan Kikić” Gračanica
Ahmedina Purković - JU OŠ “ Bukinje” JU Gimnazija ” Ismet Mujezinović” Tuzla
Emir Džambegović - JU OŠ ,,Dubrave” Zivinice
Muamera Čamdžić - JU Mješovita srednja škola Živinice
Almedina Imširović - JU Gimnazija “ Meša Selimović” Tuzla, JU Gimnazija Živinice
Muamer Jusić - JU MS Elektrotehnička škola Tuzla
Likovna kultura osnovne škole – snimljeno postavljeno 17. nastavnih jedinica
Borka Jokić - JU OŠ “Novi Grad” Tuzla, JU OŠ “Sjenjak” Tuzla
Alen Mehmedović - JU OŠ “Kreka” Tuzla i JU OŠ“Jala”Tuzla i OŠ “Mejdan” Tuzla
Indira Hasanović - JU OŠ “Lukavac Mjesto” Lukavac
Zuhdija Salkić - JU OŠ Lukavac Grad, Lukavac
Muzička kultura osnovne škole – snimljeno postavljeno 31. nastavnih jedinica
Mirza Suljić - JUOŠ “Kreka”Tuzla i JUOŠ “Mejdan” Tuzla
Vildana Zukić - JU OŠ “Pazar” Tuzla i JU I OŠ Živinice
Šejla Srabović - JU OŠ “Pasci” Tuzla, JU OŠ “Bukinje” Tuzla i JU OŠ “Husino” Tuzla
Samila Bojagić - JU OŠ Gračanica, Živinice i JU I OŠ Živinice
Mensur Glavić - JU II OŠ Živinice
Elvedin Muminović - JUOŠ Bašigovci i JU " Prva osnovna škola " Živinice
Nastavene jedinice iz svi nastavnih predmeta možete pronaći na platformi http://upload.leftor.ba/predavanja/
Izvor: Izet Numanović, Koordinator za Moodle platformu