Aktuelnosti

Pregleda: 1067

Realizacija aktivnosti vezanih za on - line nastavu

3.6.2020.

Nakon proglašenja pandemije Corona virusa (Sars 2-covid 19) i na području Tuzlanskog kantona blagovremeno su preduzete preventivne mjere zaštite. Redovna nastava u školama je obustavljena 12. marta i ubrzo su započele pripreme za pokretanje platforme za održavanje on - line nastave. Uprkos određenim poteškoćama, stručni savjetnici Pedagoškog zavoda Tuzlanskog kantona su uspjeli da okupe dovoljan broj nastavnika iz osnovnih i srednjih škola koji su bili spremni da uzmu učešće u snimanju časova. U roku od sedmicu dana, od dana obustave nastave, sistem on - line nastave sa snimljenim časovima je počeo da funkcioniše. Pored svojih redovnih obaveza rada sa učenicima u matičnim školama, nastavnici su uložili veliki napor tokom snimanja jer im je zaista bilo stalo da učenici što bezbolnije prevaziđu odsustvo redovne nastave i da postignu očekivane ishode učeničkih postignuća.

 

Sociologija srednje škole - realizovano, snimljeno i postavljeno 10. nastavnih jedinica.

Prezentacije su pripremali nastavnici:

Mersad Hasanović - JU Gimnazija “Ismet Mujezinović” Tuzla

Smiljana Vovna - JU Gimnazija “Meša Selimović” Tuzla

Dženana Teufiković - JU Mješovita srednja škola Lukavac

Amra Eminović - JU Gimnazija Živinice

Ramzija Bašić - JU Mješovita srednja škola "Doboj Istok" Velika Brijesnica, Mješovita srednja škola "Kalesija" Kalesija, Mješovita srednja hemijska škola Tuzla

Mirsada Sprečić - JU Gimnazija “Ismet Mujezinović” Tuzla; JU Mješovita srednja škola Banovići; JU Mješovita srednja škola “Musa Ćazim Ćatić” Kladanj; JU Mješovita srednja škola Sapna

Midheta Mumić - JU KŠC “Sv. Franjo” Tuzla, JU Mješovita srednja škola Srebrenik

Jusuf Hasić - JU Mješovita srednja škola Srebrenik

Filozofija srednje škole – realizovano, snimljeno i postavljeno 16. nastavnih jedinica.

Prezentacije su pripremali nastavnici:

Nijaz Salimović - JU Gimnazija “Meša Selimović” Tuzla

Amela Zaimović - JU Gimnazija “Ismet Mujezinović” Tuzla

Elvir Ahmetović - JU Gimnazija Živinice

Dženana Teufiković - JU Mješovita srednja škola Lukavac

Midheta Mumić - JU KŠC “Sv. Franjo” Tuzla, JU Mješovita srednja škola Srebrenik

Mirsada Sprečić - JU Gimnazija “Ismet Mujezinović” Tuzla; JU Mješovita srednja škola Banovići; JU Mješovita srednja škola “Musa Ćazim Ćatić” Kladanj; JU Mješovita srednja škola Sapna

Azra Duraković - JU Gimnazija “Mustafa Novalić” Gradačac

Logika srednje škole – realizovano, snimljeno i postavljeno 6. nastavnih jedinica.

Prezentacije su pripremali nastavnici:

Midhat Parić - JU Gimnazija “Meša Selimović” Tuzla

Demokratija i ljudska prava srednje škole – snimljeno i postavljeno 9 nastavnih jedinica

Admira Uzunić - JU Mješovita srednja elektro-tehnička škola Tuzla

Ahmed Omerović - JU Behram-begova medresa u Tuzli

Samer Fazlić - JU Mješovita srednja škola Gračanica

Nihad Smajić - JU Gimnazija “Meša Selimović” Tuzla i JU MS Građevinsko-geodetska škola Tuzla

Građansko obrazovanje osnovne škole – snimljeno i postavljeno 12. nastavnih jedinica

Maida Šabić - JU Mješovita srednja škola Teočak

Nerma Burek - JU Mješovita srednja mašinska škola Tuzla

Azra Bašić - JU OŠ "Sladna" Sladna,Srebrenik i JU OŠ "Mehmed-beg Kapetanović Ljubušak, Sirnica Donje, Gradačac

Amra Mujkić - JUOŠ "Hamdija Kreševljaković" Kamberi-Gradačac

Islamska vjeronauka osnovne i srednje škole – snimljeno i postavljeno 91 nastavna jedinica

Nermina Berbić - Predškolska ustanova “ Aladin”

Sedžida Husić - JU Druga osnovna škola Živinice

Edina Akriche - JU OŠ “Tušanj” Tuzla

Mehmedalija Imamović - JU OŠ “ Kalesija” Kalesija

Saudin Dedić - JU OŠ “ Miladije” Tuzla

Mersudin Halilčević - JU Prva osnovna škola-Živinice

Alem Dedić - JU OŠ “ Hasan Kikić” Gračanica

Ahmedina Purković - JU OŠ “ Bukinje” JU Gimnazija ” Ismet Mujezinović” Tuzla

Emir Džambegović - JU OŠ ,,Dubrave” Zivinice

Muamera Čamdžić - JU Mješovita srednja škola Živinice

Almedina Imširović - JU Gimnazija “ Meša Selimović” Tuzla, JU Gimnazija Živinice

Muamer Jusić - JU MS Elektrotehnička škola Tuzla

Likovna kultura osnovne škole – snimljeno postavljeno 17. nastavnih jedinica

Borka Jokić - JU OŠ “Novi Grad” Tuzla, JU OŠ “Sjenjak” Tuzla

Alen Mehmedović - JU OŠ “Kreka” Tuzla i JU OŠ“Jala”Tuzla i OŠ “Mejdan” Tuzla

Indira Hasanović - JU OŠ “Lukavac Mjesto” Lukavac

Zuhdija Salkić - JU OŠ Lukavac Grad, Lukavac

Muzička kultura osnovne škole – snimljeno postavljeno 31. nastavnih jedinica

Mirza Suljić - JUOŠ “Kreka”Tuzla i JUOŠ “Mejdan” Tuzla

Vildana Zukić - JU OŠ “Pazar” Tuzla i JU I OŠ Živinice

Šejla Srabović - JU OŠ “Pasci” Tuzla, JU OŠ “Bukinje” Tuzla i JU OŠ “Husino” Tuzla

Samila Bojagić - JU OŠ Gračanica, Živinice i JU I OŠ Živinice

Mensur Glavić - JU II OŠ Živinice

Elvedin Muminović - JUOŠ Bašigovci i JU " Prva osnovna škola " Živinice

Nastavene jedinice iz svi nastavnih predmeta možete pronaći na platformi http://upload.leftor.ba/predavanja/


Izvor: Izet Numanović, Koordinator za Moodle platformu