Takmičenja učenika

Pregleda: 480

U organizaciji Pedagoškog zavoda Tuzlanskog kantona, JU Mješovita srednja građevinsko-geodetska škola Tuzla, bila je domaćin Kantonalnog takmičenja iz Likovne kulture.

26.4.2024.

Učešće su uzele učenici iz srednjih škola sa područja Tuzlanskog kantona:

1. Arabela Salihbegović     JUMS Eletrotehnička škola Tuzla

2. Sara Sinanović               JUMS Eletrotehnička škola Tuzla

3. Samira Aljetović              JU Mješovita srednja škola Lukavac

4. Mersiha Zaimović           JU Mješovita srednja škola Lukavac      

5.  Ana Vržuljević                JU KŠC „Sv. Franjo“ opća gimnazija Tuzla

6. Lana Memišević              JU KŠC „Sv. Franjo“ opća gimnazija Tuzla

7. Lamija Aljić                      JUMS Građevinsko - geodetska škola Tuzla

8. Asja Bratovčić                 JUMS Građevinsko - geodetska škola Tuzla

9.  Adna Avdić                     JU Gimnazija  Živinice

10. Lejla  Beširović              JU Gimnazija  Živinice

11. Berina Mešinović           JU Behram-begova medresa Tuzla

12. Lejla    Džafić                 JU Gimnazija  „Meša Selimović “ Tuzla

13. Lejla Kurt                        JU Gimnazija  „Meša Selimović “ Tuzla

14. Dženana Karamujić        JUMSŠ „Musa Ćazim Ćatić“  Kladanj

15.Lamija Mujić                     JU Srednja muzička škola“ Čestimir Mirko Dušek“ Tuzla

16. Sarah Halilović                JU Srednja muzička škola“ Čestimir Mirko Dušek“ Tuzla

17.Lorena  Gajić                    Richmond Park International Secondary School Tuzla

18.Darija Pirić                        Richmond Park International Secondary School Tuzla

Ove školske godine odabrana je kategorija SLIKANJE.

Zadana tema na osnovu posmatranja na licu mjesta bila je mrtva priroda

Materijali: akvarel, tempere, kolaž, pastel, akrilik, lavir tuš, tapiserija...

 

Nakon izrade slikarskog zadatka komisija je pregledala nastale radove - slike i objavila rezultate takmičenja.

U kategoriji  srednjih škola Tuzlanskog kantona učenici su ostvarili slijedeće rezultate:

RANG LISTA

I mjesto-106,9 b

1.Lejla Džafić –  JU Gimnazija „Meša Selimović“ Tuzla,

mentor  Merima Ibrišimović

               II mjesto-106,3 b

2. Ana Vržuljević- JU KŠC „Sv. Franjo“ opća gimnazija Tuzla,

mentor Boris Pejić 

               III mjesto-98b

3. Mersiha  Zaimović- JU Mješovita srednja škola Lukavac,

mentor Arnela Mujkanović

 

 

Iskrene čestitke svim učesnicima koji su uzeli aktivno učešće na kantonalnom takmičenju iz Likovne kulture, a posebno učenicima koji su zauzeli prva tri mjesta, kao i njihovim mentorima.

Kada je u pitanju oragnizacija takmičenja JU Mješovita srednja građevinsko-geodetska škola Tuzla bila je odličan domaćin.

 

 


 


Izvor: Pedagoški zavod Tuzlanskog kantona